Stowarzyszenie „Abraham i Sara” wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa pt. „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”.

– Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że prosi o owoce ich miłości, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie – mówią organizatorzy wydarzenia.

Stowarzyszenie zachęca do zorganizowania w niedzielę 17 grudnia 2023 obchodów tego Dnia w każdej parafii. Jeśli w każdym kościele choć na jednej Mszy św. wszyscy będą się modlić w tej intencji – jaka to będzie siła modlitwy! Organizację wydarzenia ułatwi komplet materiałów promocyjnych, które można pobrać ze strony https://abrahamisara.pl/…/17-12-iii-dzien-modlitw-o…/

Centralnym wydarzeniem będzie Dzień Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się:12:30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego (w górnym kościele),13:45 – krótka konferencja „Jak mur zmienić w most”. O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss-Kita, socjolog, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.

„Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”. III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Post navigation