W pierwszą sobotę stycznia delegacja Duszpasterstwa Rodzin AL udała się do Niepokalanowa, by oddając cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, przez Jej wstawiennictwo prosić o błogosławieństwo na cały rok pracy duszpasterskiej.

Od 1 września 2018 roku w Niepokalanowie funkcjonuje Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która stała się częścią Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Niepokalanów wybrano na jedną z dwunastu lokalizacji na świecie, gdzie trwa nieustanna modlitwa o pokój.

Projekt oparty jest o wizję św. Maksymiliana Marii Kolbego, który w jednym ze swoich listów z Japonii napisał: „wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia…”

Warto wiedzieć, że Penitencjaria Apostolska 5 lutego 2019 r. udzieliła na okres siedmiu najbliższych lat łaski odpustu zupełnego, który można uzyskać nawiedzając Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Nowy Rok z Niepokalaną

Post navigation