Dwadzieścia pięć lat temu, 13 maja 1996 r. Papieska Rada ds. Rodziny wydała dokument zatytułowany „Przygotowanie do małżeństwa”, który ma za przedmiot przygotowanie do sakramentu małżeństwa oraz jego celebrację.

„Przygotowanie do małżeństwa jest opatrznościowym i uprzywilejowanym momentem dla tych, którzy myślą o tym chrześcijańskim sakramencie oraz kairosem, to znaczy czasem, w którym Bóg wzywa narzeczonych i uzdalnia ich do rozeznania powołania do małżeństwa i do życia, w jakie małżeństwo wprowadza. Narzeczeństwo to czas intensywnej ewangelizacji. Wnosi ono przecież w życie narzeczonych –przyszłych małżonków –sprawy, które będą miały konsekwencje w ichrodzinie. Są oni zatem wezwani by zrozumieć co znaczy miłość odpowiedzialna i dojrzała, przeżywana w tej wspólnocie życia i miłości, jaką będzie ich rodzina –prawdziwy Kościół domowy, który będzie miał udział w ubogaceniu całego Kościoła” (n.2).

Zachęcamy do lektury dokumentu watykańskiej dykasterii, omawiającego znaczenie przygotowania do małżeństwa chrześcijańskiego; etapy przygotowania; celebrację małżeństwa.

http://kodr.pl/wp-content/uploads/2018/10/PAPIESKA_RADA_DS._Rodziny_Przygotowanie_do_malzenstwa.pdf

25. rocznica „Przygotowania do małżeństwa”

Post navigation