Święty Gerard urodził się w 1726 roku. Włoski redemptorysta, w zakonie wykonywał głównie prace fizyczne, ale jednocześnie prowadził intensywne życie duchowe. Z jego osobą związane są liczne cuda – unosił się nad ziemią podczas modlitwy, przebywał w dwóch miejscach jednocześnie, rozmnożył żywność dla biednych, przyczynił się do uratowania dwóch matek, których życie podczas ciąży oraz życie ich dzieci było zagrożone. Po jego śmierci (15 X 1755 r.) tysiące matek w stanie błogosławionym doświadczyło jego pomocy. Św. Gerard jest znany wśród wiernych jako „święty od szczęśliwych porodów”. Został kanonizowany 11 XII 1904 r. przez papieża Piusa X.

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrego i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości.
Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego, Amen.

Święty Gerardzie, za Twoim wstawiennictwem tak wiele kobiet doznało łaski macierzyństwa i doświadczyło Twojej pomocy w swoim macierzyńskim powołaniu. Proszę Cię, abyś i dla mnie wyprosił tę wielką łaskę, bym mogła zostać matką. Moje serce jest gotowe na przyjęcie tego daru i wraz ze swym mężem czekam niecierpliwie na cud nowego życia. Przez Twoje ręce oddaję Bogu tę naszą gotowość, to głębokie pragnienie i tęsknotę, aby podzielić naszą małżeńską miłością i przelać ją na nasze przyszłe potomstwo.
Wyproś nam łaskę właściwego rozeznania woli Bożej w naszym życiu i jak najlepszej współpracy z łaską Bożą. Abyśmy czynili tylko to, czego Pan Bóg od nas oczekuje i w niczym nie sprzeniewierzyli się Jego świętej woli. Abyśmy mądrze i po Bożemu kierowali swoim pragnieniem zostania rodzicami. Wybłagaj nam te łaski, św. Gerardzie, ku chwale Boga Ojca. Amen.

Św. Gerard Majella – 16 października Święty od szczęśliwych porodów

Post navigation