ŚWIĘCI   ZELIA   I   LUDWIK   MARTIN – WZORZEC DLA KATOLICKICH RODZIN

Małżonkowie Zelia i Ludwik Martin ( rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus ) zostali kanonizowani 18 X 2015 r. Są wzorem dla współczesnego pokolenia w tym co dotyczy moralności małżeńskiej i otwartości na życie.

13 lipca 1858 r. Ludwik poślubił poznaną trzy miesiące wcześniej Zelię, która – jak sama później wyznała – gdy pierwszy raz spotkała go na ulicy, usłyszała głos wewnętrzny: „ To ten, którego przygotowałem dla Ciebie.” Oboje małżonkowie doczekali się 9-orga dzieci – dwóch synów i siedem córek ( czworo dzieci zmarło ). Przeżyło pięć córek – wszystkie zostały zakonnicami.

Święci małżonkowie są szczególnym znakiem i zarazem wołaniem Kościoła o zachowanie wartości i trwałości małżeństwa katolickiego. Rodziny katolickie mają w tym świętym małżeństwie odnaleźć godny wzór do naśladowania. Heroizm w codziennym życiu, dobry przykład miłości rodzicielskiej, wzajemnego szacunku i zrozumienia stanowią oparcie i bezpieczne warunki w wychowywaniu dzieci.

 

Panie Boże, Miłości wieczna, Ty w świętych małżonkach Ludwiku i Zelii Martinach ofiarowałeś nam przykład świętości osiągniętej w życiu małżeńskim. Zanurzeni w codziennej pracy, doświadczani cierpieniem i różnymi trudnościami, pogłębiali wiarę, nadzieję i miłość, wychowując swoje dzieci do świętości. Niech ich modlitwa i przykład życia pomagają nam kroczyć drogą do pełni szczęścia w niebie. Jeżeli to jest Twoją wolą, Panie, udziel mi łaski, o którą Cię proszę za wstawiennictwem św. małżonków Ludwika i Zelli Martinów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święci małżonkowie Martin – wspomnienie 12 VII

Post navigation