Pragnienie wspólnego świętowania rodzin w duchu modlitwy i w atmosferze radości zakiełkowało w sercach kilku osób, dla których TROSKA O RODZINĘ wydała się sprawą niezwykle ważną. To przecież rodzina – jak przypominał nam wyraźnie św. Jan Paweł II – jest tą wspólnotą podstawową, w której rodzi się człowiek. Jest wspólnotą miłości, komunią osób, a jednocześnie komórką delikatną i kruchą, którą szczególnie współcześnie trzeba chronić i otaczać opieką.

W troskę o rodzinę wpisuje się I ARCHIDIECEZJALNY DZIEŃ RODZIN. W archidiecezji lubelskiej, choć ma miejsce wiele wydarzeń dedykowanych małżeństwom i rodzinom, nie było dotąd spotkania, które skupiałoby rodziny z wszystkich parafii i wspólnot. Pragniemy, aby takim właśnie wydarzeniem stał się DZIEŃ RODZIN, gromadzący wszystkie rodziny, które pragną razem się modlić i świętować. Hasło tegorocznego spotkania to: „Radosne RAZEM” – zaproszenie do wspólnego przeżywania autentycznej RADOŚCI, mającej swoje źródło w JEDNOŚCI – zjednoczeniu z Bogiem i drugim człowiekiem.

Archidiecezjalny Dzień Rodzin odbędzie się w szczególnym miejscu – w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. To piękne miejsce zatopione w zieleni w szczególny sposób wybrała Matka Boża. To tu przez jej wstawiennictwo wiele osób doświadcza działania łaski Bożej, dostępuje nawrócenia i przemiany życia.

Pragniemy zaprosić WAS WSZYSTKICH na to szczególne wydarzenie. Już za nieco ponad miesiąc spotkamy się w Wąwolnicy, aby razem się modlić i świętować piękno życia rodzinnego. Będzie to czas spotkania z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem, czas radosnego świętowania, podczas którego nie zabraknie pięknej muzyki i wartościowych propozycji dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia są małżeństwa i rodziny (na co dzień zaangażowane w różne wspólnoty), których wspólnym dążeniem jest zwrócenie uwagi na niezwykły i piękny dar ŻYCIA RODZINNEGO.

Uczestnikiem Archidiecezjalnego Dnia Rodzin może być natomiast KAŻDY z Was! Zapraszamy wszystkie rodziny, te z krótszym i dłuższym stażem związku małżeńskiego, z mniejszą lub większą gromadką dzieci, zapraszamy małżeństwa bezdzietne i wszystkich tych, dla których rodzina jest ważna, abyśmy RAZEM mogli w radości uwielbiać dobrego Boga za dar naszych rodzin.

Do zobaczenia w Wąwolnicy!

Organizatorami wydarzenia są przedstawiciele następujących grup i wspólnot:

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej

Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich

Domowy Kościół Archidiecezji Lubelskiej

Spotkania Małżeńskie – Ośrodek Lubelski

Droga Neokatechumenalna

Wojownicy Maryi

Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny

Związek Dużych Rodzin – Trzy Plus

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo

Program:

12:00 – Msza Święta (z odnowieniem przysięgi małżeńskiej)

13:30-14:30 – przerwa obiadowa

14:30-15:30 – świadectwa małżeństw

16:00-16:45 – koncert zespołu Guadalupe

16:45-17:30 – wspólny Różaniec i zakończenie

Podczas spotkania przewidziana jest animacja dla dzieci i młodzieży

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY

Więcej informacji na: www. swietorodzin.pl

RADOSNE RAZEM – 25 VI 2023 W WĄWOLNICY

Post navigation